Aktualności

Instrukcja logowania do platformy nauczania zdalnego

Dzień dobry

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną – nauka w szkole uzależniona jest od ogłoszenej strefy, w której znajdzie sie nasz powiat. Jeśli będziemy w strefie żółtej,  obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe (nauka w szkole i nauka zdalna – naprzemiennie). Gdy nasz powiat zostanie zakwalifikowany do strefy czerwonej – wówczas obowiązywać będzie tylko nauczanie zdalne.

Powyższa sytuacja obowiązywać będzie do odwołania lub do zmiany przepisów prawnych.

Informację, które zajęcia odbywają się normalnie w szkole, a które odbywają się w systemie zdalnym można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły www.europejskiecentrumraciborz.pl oraz na naszym profilu facebookowym https://www.facebook.com/ece.raciborz/ Tam w każdym tygodniu znajdzie się informacja o semestrach dla których w danym tygodniu obowiązywać będzie nauczanie zdalne.

Aby wyjść naprzeciw i zapewnić dostęp zdalny do nauki informuję, że zostało dla Pani/Pana założone konto na platformie zdalnego nauczania Szkół dla Dorosłych w Raciborzu (przypisane do Pani/Pana konta email).

Konto na platformie nauczania zdalnego umożliwi nauczanie wg przewidzianego plany zajęć, tzn. w dniu zajęć nauki zdalnej pojawiać się będą materiały przygotowane przez nauczyciela prowadzącego. Zachęcamy do aktywnego i systematycznego zapoznawania się z przekazywanymi  materiałami oraz udziału w dyskusji/forum. W każdej chwili możecie skontaktować się z nauczycielem prowadzącym poprzez wysłanie do niego wiadomości.

Aby zalogować się na konto, wejdź na stronę internetową naszej szkoły: www.europejskiecentrumraciborz.pl i wybierz Nauczanie zdalne lub wpisz w przeglądarce adres: www.nauczaniezdalne.europejskiecentrumedukacji.pl 

Zobaczysz bardzo dużo kursów, jednak aby mieć do nich dostęp musisz się zalogować. W prawym górnym rogu kliknij Zaloguj się. Musisz podać nazwę użytkownika oraz hasło.

Jeśli będziesz mieć problemy z zalogowaniem,  możesz:

  1. zadzwonić do sekretariatu i poprosić o dane do logowania – tel.  +48 531 31 51 51

  2. kliknij link na stronie: Zapomniałeś(aś) nazwy użytkownika lub hasła? W polu Wyszukaj po adresach e-mail wpisz swój adres email, na który dostałeś/aś tę wiadomość i naciśnij Wyszukaj. Sprawdź swoją skrzynkę email – otrzymasz link do zresetowania hasła. Po jego kliknięciu otrzymasz swoją nazwę użytkownika oraz będziesz mógł/mogła zmienić hasło. Jeśli wiadomość nie dotarła, sprawdź inne foldery skrzynki pocztowej, np. SPAM)

  3. Jeśli nadal nie możesz się zalogować lub nie otrzymałeś/aś linku do zresetowania hasła – zadzwoń do szkoły wg pkt.1.

W tej trudnej sytuacji liczę na współpracę z Państwa strony oraz na wyrozumiałość, jeśli nie wszystko działa jak powinno. Jest to dla nas wszystkich sytuacja nowa. Zachęcam do nauki zdalnej oraz do rozwiązywania Testów(Quizów), jeśli się takie pojawią.

W przypadku pytań i trudności jesteśmy do Waszej dyspozycji pod tel. +48 531 31 51 51 lub poprzez pocztę email: europejskie.centrum.edukacji@interia.pl

Życzę wszystkim zdrowia i szybkiego powrotu do starych dobrych czasów.

Iwona Antosz
Dyrektor szkoły